Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bonusové materiály, webináře pro začínající účetní

Studenti v programu Základy účetnictví ÚSC a PO – on-line mají zajištěn roční přístup ke vzdělávání na webu ucetniportal.cz. Vstup zdarma je do sekcí videokurzy, e-učebnice a legislativa (jde o vzdělávací program „Hospodaření ÚSC„).

Aktuálně jsou pro Vás zdarma přístupné záznamy z již uskutečněných webinářů:

Rozpočtové hospodaření ÚSC

Nad rámec základů účetnictví doporučujeme seznámit se s principy ROZPOČTOVÉHO HOSPODAŘENÍ ÚSC.

Ke studiu je vhodné využít:

Aktuálně je k dispozici záznam webináře, který se zabývá úpravami rozpočtu na základě dopadů nouzového stavu – viz Rozpočtové hospodaření ÚSC v roce 2020 – základy za poplatek 

Metodické materiály pro začátečníky

Doporučujeme:

  • Metodiku účtování Jihočeského kraje – ke stažení zde. Různé postupy účtování přehledně zpracované.
  • Metodiku použití nákladových a výnosových účtů Královéhradeckého kraje – ke stažení zde. Metodika obsahuje doporučené položky rozpočtové skladby, které se použijí k účtování úhrady nákladů či inkasu výnosů. (!!! Vazby neplatí vždy a za všech okolností, ale pro výukové potřeby jsou vhodné).

Další materiály ke studiu

Studium základů účetnictví ÚSC a PO lze rozšířit o další lekce a videokurzy dostupné na webu ucetniportal.cz zpracované lektorkou Bc. J. Pohnerovou. Doporučujeme:

  • Zásoby – dva videokurzy, které podrobně vysvětlují obecné principy i postupy účtování zásob
  • DPH – několik videokurzů k problematice daně z přidané hodnoty ÚSC. Pro začátečníky doporučujeme také nově zpracované záznamy z webinářů Úvod do DPH (viz výše zdarma) a navazující Základy DPH – aktuálně (za poplatek).